Cimkék:
Május 30-31-én kétnapos verseny hétvégével tért vissza a Quad Short Track Országos
Bajnokság a kecskeméti gokart stadionba. A verseny helyszíne legutóbb hosszú évekkel
ezelőtt adott otthont a szakágnak, így sok versenyző számára különleges élményt jelentett az aszfaltos pályán való szereplés.
A hétvége minden szempontból sikeresnek bizonyult. Közel 80 induló állt rajthoz a
supermoto-quad gyorsasági versenyen különböző kategóriákban. A versenyzőket pedig
kiváló pálya, profi szakmai stáb és remek szervezés fogadta. A supermoto szakág
versenyzői és csapatai is hozzájárultak a családias, ugyanakkor verseny szellemben
gazdag hangulathoz.

A kecskeméti pálya az idei bajnokság egyik újdonsága volt, hiszen most először szerepelt
ilyen jellegű aszfaltos nyomvonal. A versenyzők többsége korábban még nem próbálta ki
ezt a pályát sőt aszfalton sem ment, ennek ellenére gyorsan alkalmazkodtak a
körülményekhez, és a visszajelzések alapján mindenki pozitív élményekkel tért haza.
A hétvége egyik legizgalmasabb kategóriája a prestige mezőny volt, ahol látványos és
szoros küzdelmeket láthattak a nézők.

Az első helyen ifj. Régi István végzett, mögötte Varga Norbert szerezte meg a második
helyet. A futamok elején Norbi szorosan ott volt Isti mögött de pár kör után győzött az
életkor és Isti szokásához és rutinjához híven stabilan tartotta az első helyet és növelte
előnyét körről körre a többiekhez képest.A dobogó harmadik fokára Lele Gábor állhatott
fel, míg a negyedik helyen Ádám Károly zárta a versenyt.
Open kategóriásként Illa Péter is rajthoz állt a prestiggel összevonva és szintén szép
teljesítményt nyújtott a hétvége során hiszen volt hogy az összetettben harmadik helyen
végzett a Pezi-féle LTR-rel ami úgy néz ki hogy végre most már összeállt Peti áldozatos
munkájának köszönhetően.
A juniorok között Marity Gergő számára különösen fontos állomás volt a kecskeméti
forduló, hiszen Marcaliban még a Gyerek Plusz kategóriában versenyzett, itt azonban már, egy Honda Trx 400-al állt rajthoz. Az új kategória és az aszfaltos pálya ellenére gyorsan felvette a ritmust, és kifejezetten pozitívan értékelte a hétvégét. Stabil és gyors tempójával reméljük Ádándon is találkozhatunk.

Zavada Vidornak sajnos nem állt még a 350-es KTM össze teljesen, sorozatos technikai
problémákkal küzdöttek, amit még egy összeütközés is nehezített így most a második hely jutott neki. Vidor egy félreértelmezett kiírásnak köszönhetően szintén hirtelen ugrott fel a gyerek pluszból a juniorba, ahhoz képest magabiztosan ülte meg a ktm blokkos pentórát.
Junior pluszban Szabó Dániel végzett az első helyen nagyon szép stabil és gyors
quadozással. Lele Patrik lett a második és a legnagyobb meglepetésre nagyon szépen
tartotta Dani tempóját de a pszichológiai nyomást még gyakorolnia kell.
Borbás Dávid lett a harmadik aki a második verseny napon technikai problémák miatt nem
tudott részt venni viszont káprázatos verseny tempót és stílust mutatott be. A szakág
vezető szavaival élve: Ő aszfaltra született.

A legnépesebb mezőny a Gyerek+ kategóriában gyűlt össze, ahol összesen 7 versenyző
sorakozott fel a rajtrácsra.
A kategória győztese Kiss Donát lett, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott a teljes hétvége során. A második helyet Berki Konrád szerezte meg nagyon szép fegyelmezett
versenyzéssel míg a harmadik helyen Földesi Krisztián végzett akinek a frissen cserélt
kuplung sajnos a második napon felmondta a szolgálatot így már ez az eredmény is
kimagasló volt tőle a kuplung nélküli yamaha raptorral. A gyerek pluszos versenyzők
mindegyike rendkívül szépen, az előzetes várakozásokon felül teljesítettek, sőt a szülők
egyöntetű véleménye volt hogy ők maguk is meglepődtek hogy mennyire biztosan és
stabilan mentek a srácok ráadásul olyan tempót hogy a kis raptorok a célegyenes végén
a kecskeméti pályán éppen hogy nem tiltottak. Innen is óriási gratuláció a gyerekeknek
mert nagyon-nagy élmény volt nézni a hét versenyzőt mind a rajt mind a futam közben.
Még a supermotosok is sokan oda jöttek annyira látványos volt ráadásul a középmezőny
szinte végig egybe ment ami alapján sejthető hogy az idei évben még nagyon nagy
csatákat fognak vívni egymással.
Kiss Donát sikere is különösen figyelemre méltó, hiszen Marcaliban még ő is a Gyerek
kategóriában indult, és ez volt az első olyan gyerek pluszos versenye, ahol váltós géppel,
aszfaltos pályán kellett bizonyítania. A csapat nem érkezett nagy elvárásokkal
Kecskemétre, ennek ellenére magabiztos és érett versenyzéssel sikerült megszereznie a
győzelmet.
Kiváló szervezés és pozitív visszajelzések:
A kecskeméti pálya nagy sikert aratott a résztvevők körében. A versenyzők és csapatok
egyaránt kiemelték a pálya minőségét, az igényes körülményeket és a professzionális
lebonyolítást.

A visszajelzések alapján a kecskeméti forduló méltó helyszíne volt az országos
bajnokságnak, és sokan bíznak benne, hogy a jövőben is visszatérhet a bajnoki naptárba
ez a különleges, aszfaltos versenyhelyszín.
Az eredményeket itt találjátok:
https://chronomoto.hu/livetiming/pdf/?eventid=20260530_31_sm_quad_kecskemet
Június 27-én a bajnokság harmadik fordulója a legendás rallycross európa bajnokságokat
lebonyolító pályán Ádándon fog folytatódni ami a versenyzők egyik legnagyobb kedvence
ahol szintén óriási csatáknak lehetünk majd tanúi a DTS cup rendezésében.
forrás: Varga Norbert
Miskolcon, a Quad Arénában rendezte meg a Devils Sportegyesület a Magyarország Nyílt Nemzeti Quad Track Bajnokság első fordulóját a hétvégén, fantasztikus hangulatban és kiváló körülmények között
Cimkék:

.jpg&w=710&h=917)
Cimkék:
.jpg&w=710&h=1002)
.jpg&w=710&h=681)
Cimkék:
Hatalmas érdeklődés mellett, 2026. április 11-én Marcaliban kezdődött a Short Track Quad Egyéni Országos Bajnokság idei szezonja, amely ebben az évben hétfordulós lesz. Az első versenyen rekordszámú versenyző vett részt, ebből is kiemelkedik a gyerek+ kategória ahol 10-en indultak. A hangulat kiváló volt, a jól előkészített pálya, a talaminőség és a nyomvonal kialakítása ideális körülményeket biztosított a küzdelmekhez. A szervezők ügyeltek a folyamatos karbantartásra. A versenyzőkön látszott a fejlődés, és a szezonban minden kategóriában nagy csaták várhatóak. A futamok közötti szünetekben a fiatal versenyzőket és a felnőtt mezőny néhány tagját kérdeztük terveikről.
.jpg&w=710&h=535)
.jpg&w=710&h=535)








































