Hírek
Zólyomi Andrea | 2026.04.29, 14:25:00 | Utolsó módosítás: 2026.04.29, 14:25:00
Cimkék:
Eseménydús hétvégén van túl a magyar motorsport egyik legígéretesebb tehetsége, Kecskés Bence. A V2 Future Champ sorozat nyitányán, a legendás misanói pályán Bence azonnal bizonyította, hogy a nemzetközi mezőny élvonalához tartozik.

A szombati napon Bence kiváló formában motorozott, és egy taktikus versenyt követően a 6. helyen intették le, ami a teljesen új technika és a kevés tapasztalat tükrében bravúros eredmény. A vasárnapi futamon a 7. helyről indulva Bence még magasabb fokozatba kapcsolt: a 6. körben már az 5. helyért támadott, amikor a 14-es kanyarban elcsúszott a motor eleje. Bence azonban nem adta fel: a kicsúszás után azonnal visszaállt a mezőnybe a 19. helyre, és egy hatalmas hajrát produkálva végül a 15. helyig küzdötte vissza magát, értékes pontokat mentve.

„A tempónk megvolt a dobogó közeli helyezésekhez is, a beállításokon még finomítanunk kell. Tanulom a motort, a lehetőségeit és ahogy gyorsulok a setupot is meg kell találjuk. Büszke vagyok rá, hogy sikerült visszaállnom és pontokat szereznem. A Ducati Panigale V2-vel való kapcsolatunk versenyről versenyre mélyül” – nyilatkozta Bence.

Bence teljesítményének értékét növeli, hogy a szezonnyitó előtt mindössze két alkalommal nyílt lehetősége tesztelni az új technikát. Ebben a kategóriában, ahol a motor beállításai (setup) döntőek a tizedmásodpercek faragásában, ez a rendkívül kevés tapasztalat komoly kihívást jelentett. Ennek ellenére a magyar versenyző azonnal felvette a ritmust a nemzetközi élmezőnnyel, bizonyítva kiváló alkalmazkodóképességét és technikai érzékét.

A szakmai háttérért és a mentorálásért köszönet illeti Talmácsi Gábort és a sorozat arcát, a MotoGP tesztpilóta Michele Pirrót, valamint a technikai felkészítést Tompa Tamásnak.
szöveg és fotó: Kecskés Bence, Event in Event Management and Organising





































Nyitólap


