2024. március 29., péntek

Magyarország 2. helyen végzett a Junior Motocross VB-n

Zólyomi Andrea | 2021.08.02, 11:43:00 | Utolsó módosítás: 2021.08.02, 11:43:00

Sporttörténelmi sikert él meg a magyar motorosport! Két kategóriában is dobogós helyen végeztek a magyar versenyzők.

A 2021. augusztus 1-én Görögországban megrendezett FIM Junior Motocross Világbajnokságon Magyarországot négy versenyző képviselte: 65 ccm-ben Katona Áron (Husqvarna Maurer Racing Team), 85 ccm-ben Zanócz Noel (Husqvarna Maurer Racing Team) és Orlov Ferenc (MAMI Team Fehér), 125 ccm-ben pedig Pergel Bence (HTS Team).

A két futam összesített eredménye alapján 65 ccm-ben Katona Áron világkupa győztes lett!

85 ccmben Zanócz Noel a 3. helyen állhatott a dobogóra.

Orlov Ferike a 38. helyen végzett.

A legnagyobb kategóriában Pergel Bence az összesített 6. helyet szerezte meg.

A három legjobb versenyző eredménye alapján a nemzetek versenyén Magyarország ezüstérmes lett, nálunk csak az olasz csapat ért el jobb eredményt.

A csapat vezetője Lécz Gergely volt, őt kísérte még Déczi Balázs, Pergel Zoltán, a Zanócz-család és a Katona-család.

A Magyar Motorsport Szövetség ezúton gratulál minden versenyzőnek a kiváló teljesítményhez!