2024. március 28., csütörtök

Zólyomi Andrea | 2020.06.16, 17:53:00 | Utolsó módosítás: 2020.06.16, 17:53:00

Hétvégén rendezték a 2020-as Cseh Junior motocross bajnokság első versenyét Jininben. Számos utánpótláskorú magyar motocross versenyző is nevezett a rangos eseményre.

Hogy milyen sikeresen szerepeltek krosszosaink?
Lássuk sorban a kategóriákat.

MX50:
>>Paizs Doma, 2. hely.
>>Vass Ádám 6. hely.
>>Paitz Olivér 10. hely.

MX65:
>>Katona Áron Noel (Husqvarna Maurer-gép Racing Team) a 2. és 3. hely alapján 3.-ként zárta a versenyt.

MX85:
>>Zanócz Noel (Husqvarna Maurer-gép Racing Team) két 2. hellyel ezüstérmes lett.
>>Hateier Botond (ÁCSI Motoracing Team SE) egy 6. és egy 4. helyezése az összetett 6. helyet szerezte meg a szombati versenyen.
>>Grósz Gergő (Kőszárhegyi Motocross Klub) a 18. pozícióban,
>>Paitz Miklós (Kókai Községi Sportkör) a 39. és
>>Menyhárt Gergő (ÁCSI Motoracing Team SE) a 40. helyen zárta az összesítést.

MX125 2T:
>>Pergel Bence (HTS Team) 3. és 5. futameredményekkel a 3. pozícióban áll a pontversenyben.
>>Técsy László Márk (HTS Team) egy 7. és egy 3.helyezéssel a kiváló 4.helyen fejezte be a cseh versenyt.

Junior MX2:
>>Kovács Ádám Zsolt (Husqvarna Maurer-gép Racing Team) mindent megnyert a nap folyamán kategóriájában.
>>Jakob Kristóf (HTS Team) a két 8. hely ellenére összesített 7. helyen fejezte be a napot.

Büszkék lehetünk a magyar utánpótláskorú versenyzőkre, akik méltón képviselték hazánkat a nemzetközi eseményen.