/ 11 oldal

Kovács Tibor | 2018.04.16, 20:09:00 | Utolsó módosítás: 2018.04.16, 20:09:00

Cimkék:

Most már egymást érik a versenyek Európában.

Magosi Norbi tartva jó formáját a Szlovén Egyéni Bajnokság 2. fordulójában három futamot is megnyerve,csupán a végső győztes Matej Zagartól és a második Nick Skorjától kikapva jutott a döntőbe,ahol végülis a 4. helyen ért célba 13 pontot összemotorozva. Kovács Roland a 10. lett 5 ponttal,Benkő Roland pedig hiába nyerte meg az első futamát ,és rajtolt kiválóan a másodikban is,kifordult a válla,fel kellett adnia nem csak a futamot vezető helyről,hanem a versenyt is. Még ott,Ljubljanában a kórházban visszarakták a vállát,és ma már jól van,várja a debreceni kvalifikációs versenyt.Innentől egy speciális vállrögzítőt használ majd,hogy ne legyen peches,mint Szlovéniában.

Kovács Roland másnap továbbutazott Olaszországba,ahol Lonigóban az Olasz Egyéni Bajnokság 3. fordulójában 7 pontot szerezve a 6. helyet csípte meg.

Ami pedig az április 28-ai debreceni rendezésű  Európa-bajnoki kvalifikációs versenyt illeti,már jónéhány név biztosra jelezte részvételét!Ők a következők:

Bárány Márk

Három dán,egy lengyel és egy román pilóta neve még nem ismert.

A debreceni viadal április 28-án 14 órakor kezdődik!

Kovács Tibor | 2018.04.08, 11:12:00 | Utolsó módosítás: 2018.04.08, 11:12:00

Cimkék:

Mintegy 1000 néző szeme láttára,jobbára napsütésben,de mindenképpen kellemes tavaszi időben zajlott az évindító salakmotor verseny Debrecenben a Gázvezeték utcában. 5/+1/ magyar és 7 más nációbeli vaspapucsos húzta a kart a Nemzetközi Magyar Egyéni Bajnokság első fordulójában,ami jól sikerült,magyar részről mindenképpen,hiszen kishíján mindannyian a döntőbe verekedték magukat ukrán,szlovák bolgár és lett társaikkkal szemben.Akinek ez nem sikerült,ő Kovács Roland volt,de ő is dicséretet érdemel bátor és eredményes versenyzéséért (8 ponttal zárt).Akik versenyzésükkel kiemelkedtek a mezőnyből: Magosi Norbert végig kiválóan teljesített,Tabaka Józsi lassan bemelegedve a győzelemre is esélyesen motorozott,Benkő Roland az év hazai meglepetése lehet a látottak alapján/4. helye megsüvegelendő/és Patrik Búri,aki akkor versenyzett a legjobban ,amikor kellett,és ez elég volt a dobogóhoz.

Említést érdemel még a lett Elvis Argucevics mindent elsöprő motorozása,ami viszont egyúttal számára a viadal befejezését is jelentette rögtön a 2. futamban,hiszen bukott, megsérült és, már nem is tért vissza. Kár,mert a publikum vevő az ilyen versenyzői hozzááláshoz!

A debreceni viadal végeredménye:

1.Magosi Norbert- Gyula (17 pont)

2.Tabaka József- Debrecen (14 pont)

3.Patrik Búri- Szlovákia    (9 pont)

4.Benkő Roland-Gyula    (10 pont)

Folytatás majd Gyulán július28-án a 2. versennyel,de előtte a nagy érdeklődésre számot tartó,szintén Debrecenben megrendezendő Európa-bajnoki egyéni kvalifikációs versennyel április 28-án 14 órakor!

Kovács Tibor | 2018.04.05, 20:13:00 | Utolsó módosítás: 2018.04.05, 20:13:00

Cimkék:

Csütörtökön délután 4 órától végre Debrecenben is edzhettek a salakmotorosok a szombati első egyéni bajnoki viadal helyszínén. Tabaka Józsika,elmondása szerint idén most először ült a paripáján kihasználva a lóerőket.

Ami még fontos hír: bármennyire is szeretett volna itt lenni az első versenyen az argentin Facundo Albin,a Lengyel Ligában van szerepe(azt a szerződést jóval hamarabb aláírta,még októberben....),így helyette a nem kevésbé tehetséges,és a magyarok által már jól ismert ukrán Andrij Kobrin száll be.

Remélhetőleg már más változás nem történik,és az ígért tavaszias időben április 07-én pontban 14 órakor a versenyzők bemutatásával megkezdődik a 2018-as hazai salakmotoros versenyszezon.

Minden szurkolóra ,szimpatizánsra,érdeklődőre számítunk!